Apply Now

Placement Records

Placement Records

We are proud to say that we have registered highest & best placement in the region.
1 +
Companies Visited
1 +
Total Students Placed
1 Lakh
Highest Package
1 Lakh
Average Package
Brooks Laboratories Ltd -CTC -2.50 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Ajay kumar Gupta B Pharma CPU Quality Analyst -Officer
Doubtnut -CTC -4.50 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Vijay Gautam B .Sc CPU BDA
Tata Consultancy Services -CTC -3.36 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Prateek Dhaman MCA CPU System Engineer
IIFL-India Infoline Finance Ltd -CTC -2.50 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Riya Modi B.Com UOK Operation Executive
Jaro Education -CTC -12.00 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Karan Rajdev MBA CPU Career Development Officer
2 Sukh Sharna MBA CPU Career Development Officer
DotSquare -CTC -3.50 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Girish Bablani BCA CPU Software Developer
2 Sandeep Yogi B Tech -Me CPU Software Developer
Bajaj Finserv Health Ltd -CTC -6.75 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Sukh Sharma MBA CPU Assistant Relationship Manager
Macleods Pharmaceuticals Ltd -CTC -3.00 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Pankaj Kumar Patidar B Pharma CPU Production Trainee
Just Dial LTD -CTC -3.00 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Ravindra singh yadhuvanshi BCA CPU Business Development
2 Himanshu Tekwani B Tech-CE CPU Business Development
3 Rahul Gauttam B.Sc-Maths CPU Business Development
4 Mayur Bhatia BCA CPU Business Development
5 Sukh Sharma MBA CPU Business Development
6 Anmol Sapra B.Com CPU Business Development
7 Dev Rathod B.Com CPU Business Development
8 Gaurav Singh Rajawat BCA CPU Business Development
9 Vijay Gautam M.Sc CPU Business Development
10 Prashant Meena B.Pharma CPU Business Development
11 Abhishek Kashyap B.Pharma CPU Business Development
12 Vasu Dev Dixit BBA CPU Business Development
13 Sagar Verma BCA CPU Business Development
14 Tapesh Talwar MBA CPU Business Development
15 Vivek Maheshwari MBA CPU Business Development
16 Anshul Khatod MBA CPU Business Development
17 Aradhya Khandelwal B.Sc Agriculture CPU Business Development
18 Karan Rajdev BBA CPU Business Development
19 Vijay Prajapati BBA CPU Business Development
20 Utkarsh Singh Chauhan B Com CPU Business Development
21 Aamir Khan B Tech -EE Gurukul, Kota Business Development
22 Nikhil Singh B.Sc -Maths CPU Business Development
23 Yuvraj Sharma BBA CPU Business Development
24 Chiranjeev Suman B.Sc -Maths Uok Business Development
25 Nikhil B.Sc Uok Business Development
Boketto Technologies Pvt Ltd -CTC -1.60 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Ajay Nagar B.Sc Agriculture CPU CSR
2 Jitendra Kumar B.Sc Agriculture CPU CSR
3 Abhishek nagar B.Sc Agriculture CPU CSR
4 Rahul Meena B.Sc Agriculture CPU CSR
5 Ashutosh Sharma B.Sc Agriculture CPU CSR
6 Megha Pareta B.Sc Agriculture CPU CSR
7 Ravi B.Sc Agriculture CPU CSR
8 Kapil Sharma B.Sc Agriculture CPU CSR
9 Narendra Nagar B.Sc Agriculture CPU CSR
ICICI Prudential -CTC -2.30 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Abhishek Verma BSC. Agri+ABM CPU Unit Manager
2 Bharat Kumar B Pharma CPU Unit Manager
3 Harsha Banani MBA CPU Unit Manager
4 Khushi Pareek BBA CPU Unit Manager
5 Mayur Bhatia BCA CPU Unit Manager
6 Pravar Bhatnagar BBA+LLB CPU Unit Manager
7 Yuvraj Sharma BBA CPU Unit Manager
Spicetech It Solution India Pvt Ltd -CTC -3.00 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Siddhart Jain BCA CPU Software Developer
2 Raghvendra Singh B.Sc .IT CPU Software Developer
3 Ajay Kumar MCA CPU Software Developer
4 Sunny Gandhwani BCA CPU Software Developer
Web Design Media (IT Job Fair 19th & 20th March)
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Mitisha Bansal B.tech CS CPU N/A
2 Harshita Singh B.tech CS CPU N/A
3 Shubhi Soral B.tech CS CPU N/A
KAPIASHWAR INFRACON PRIVATE LIMITED – 17th March
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Sohail Khan CE CPU Civil Engineer Trainee
2 Harshit Agarwal CE CPU Civil Engineer Trainee
3 Anand Kumar CE CPU Civil Engineer Trainee
4 Ankush Prajapati CE CPU Civil Engineer Trainee
5 Mohd. Tousif CE CPU Civil Engineer Trainee
6 Naveen Sharma ME CPU Mechanical Engineer Trainee
7 Ritesh Pandey ME CPU Mechanical Engineer Trainee
8 Sagar Agarwal ME CPU Mechanical Engineer Trainee
9 Anoop Kr. Singh ME CPU Mechanical Engineer Trainee
10 Ramesh Sahu ME CPU Mechanical Engineer Trainee
11 Mohd. Shanawaz ME CPU Mechanical Engineer Trainee
12 Arpit Singh ME CPU Mechanical Engineer Trainee
Arden Telecom Private Limited – 21st March
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Shikhar Vijay B Tech – EE CPU Network Engineer
2 Alfiya Shiekh B Tech – EE CPU Network Engineer
3 Naman Sharma B Tech – EE CPU Network Engineer
4 MD. Aarif B Tech – EE MAIIT Network Engineer
5 Pooja Pareek B Tech – EE CPU Telecom Intern
6 Harshit Khandelwal B Tech – CSE CPU Software Intern
7 Himanshi B Tech – CSE CPU Software Intern
8 Payal dev B Tech – CSE CPU Software Intern
9 Akshay B Tech – CSE CPU Software Intern
10 Ashish B Tech – CSE CPU Software Intern
ICICI Prudential – 22nd March
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Shaul Richards MBA CPU Unit Manager
2 Manuraj Singh Rajawat MBA CPU Unit Manager
3 Deeksha Vijayavargia MBA CPU Unit Manager
4 Punit Tiwari B Tech CPU Unit Manager
5 Ashish kapoor Diploma CPU Unit Manager
6 Naveen Sharma B Tech CPU Unit Manager
7 Divyanshu Vijay MBA CPU Unit Manager
8 Mitisha Bansal B Tech CPU Unit Manager
9 Shweta Neema B Tech CPU Unit Manager
JSPL Services Private Limited – 23rd March
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Yasha Sharma B Tech MIT Technical Recruiter
2 Harshita Singh B Tech CPU Business Development Executive
3 Shweta Neema B Tech CPU PHP Developer
4 Kuldeep Singh B Tech RN Modi Online Marketing
5 Megha Agarwal B Tech CPU Technical Recruiter
6 Shreelaxmi B Tech CPU Business Development Executive
7 Shubham Malav B Tech MIT Technical Recruiter
8 Amrita B Tech MIT Technical Recruiter
9 Arjit Johari B Tech MIT Technical Recruiter
10 Alfiya Shiekh B Tech CPU Technical Recruiter
11 Pashmita Saxena B Tech MIT Technical Recruiter
12 Sakshi Rathore B Tech MIT Technical Recruiter
13 Chaya B Tech MIT Technical Recruiter
14 Shreyansh B Tech CPU Technical Recruiter
15 Divyanshu MBA CPU Technical Recruiter
16 Vivek Sharma B Tech MIT Content Writer
Collabera – 21st Feb 2018
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Khushboo Ashdiya B.Tech CPU Technical Recruiter
2 Shubham Shrivastava B Tech – EE CPU Technical Recruiter
AIMK Information Providers Pvt Ltd | Campus : 19st Feb 2018
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Aditya Sharma B Tech – CSE CPU Corporate Sales
2 Akash Khandelwal B Tech – CSE CPU Corporate Sales
3 Divyanshu Vijay MBA CPU Corporate Sales
4 Himanshu Tekwani B Tech – CE CPU Corporate Sales
5 Naveen Sharma B Tech – ME CPU Corporate Sales
6 Punit Tiwari B Tech – EE CPU Corporate Sales
7 Ravi Singh MBA CPU Corporate Sales
8 Sandeep Rathore B Tech – ME CPU Corporate Sales
9 Sunny Matani B Tech – CE CPU Corporate Sales
10 Vikas Verma B Tech – ME CPU Corporate Sales
11 Barkha Daswami MBA CPU Operations
12 Megha Agarwal B Tech – EE CPU Operations
13 Shreelaxhmi B L B Tech – EE CPU Operations
14 Harshita Singh B Tech – CSE CPU Software Developer
15 Mitisha Bansal B Tech – CSE CPU Software Developer
16 Yasha Sharma B Tech – EE CPU Software Developer
Agrostar – CTC – 2.87 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Pranav Prince B.Sc Agriculture CPU Agri Adviser
2 Yash Chittora B.Sc Agriculture CPU Agri Adviser
3 Gourav Sharma B.Sc Agriculture CPU Agri Adviser
4 Tarun Yogi B.Sc Agriculture CPU Agri Adviser
5 Sunit Patidar B.Sc Agriculture CPU Agri Adviser
6 Akshay Kumar B.Sc Agriculture CPU Agri Adviser
7 Hariram Lodha B.Sc Agriculture CPU Agri Adviser
8 Leeladhar Suman B.Sc Agriculture CPU Agri Adviser
9 Sakshi Singh Jatav B.Sc Agriculture CPU Agri Adviser
10 Harshit Gupta B.Sc Agriculture CPU Agri Adviser
Teleperformance – CTC – 2.52 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Goranshi B Tech – CSE CPU Tech Support
2 Falguni B Tech – CSE CPU Tech Support
3 Mitakshi B Tech – CSE CPU Tech Support
Wipro – CTC – 2.80 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Ravi Singh MCA CPU NOC Engineer
2 Siraj Ali BCA CPU NOC Engineer
3 Falguni B Tech – CSE CPU NOC Engineer
4 Sharmeen BCA CPU NOC Engineer
Solution Aver Infotech Pvt Ltd – CTC – 1.80 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Anmol Mishra BCA CPU Software Developer
2 Sharmeen Sheikh BCA CPU Software Developer
3 Prateek Dhaman BCA CPU Software Developer
4 Harpal Singh BCA CPU Software Developer
5 Sweta Yadav BCA CPU Software Developer
6 Ravi Mathur B Tech – CSE CPU Software Developer
7 Saloni Shukla BCA CPU Software Developer
8 Rana Pratap Roy MCA CPU Software Developer
9 Nehansh Gupta BCA CPU Software Developer
Ashok Leyland – CTC – 3.00 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Shailendra B Tech – ME CPU Graduate Engineer Trainee
Array Management Consultant – CTC – 1.80 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Mitisha Bansal B Tech – CSE CPU HR Executive
Insplore Consultants Pvt Ltd – Stipend – 5K
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Vishal Shetija Management CPU Intern
2 Praksha Agrawal Management CPU Intern
3 Saloni Takkar Management CPU Intern
4 Nikita Arora Management CPU Intern
5 Ronak Sharma Management CPU Intern
6 Yash Suwalka Management CPU Intern
7 Shitiz Mohve Management CPU Intern
8 Aditya Sharma Management CPU Intern
9 Rishabh gautam Management CPU Intern
Extramarks Education India Pvt Ltd – CTC – Upto 8.00 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Priya Lakhotia MBA CPU Business Development Executive
2 Isha B.Sc -Bio CPU Business Development Executive
3 Deepanshu Soni B Tech – CE CPU Business Development Executive
4 Vishal Shetija MBA CPU Business Development Executive
5 Aditi Goyal B Tech- CSE CPU Business Development Executive
6 Arpit Hawa B Tech- CSE CPU Business Development Executive
7 Upasna Tiwari MBA CPU Business Development Executive
8 Dimpy MBA CPU Business Development Executive
9 Kartikey Agarwal B Tech – ME CPU Business Development Executive
10 Vaishali Bhardwaj BBA CPU Business Development Executive
11 Arshin Naaz BBA CPU Business Development Executive
12 Vijay Gautam B.Sc – Maths CPU Business Development Executive
13 Dhruva Balde MBA CPU Business Development Executive
14 Ashutosh B Tech – EE CPU Business Development Executive
15 Shruti Goyal B.Com CPU Business Development Executive
16 Bhavana MBA CPU Business Development Executive
17 Shabbir B Tech- CSE CPU Business Development Executive
18 Naman Sharma B Tech- CSE CPU Business Development Executive
19 Neha Wadhwani B Tech- CSE CPU Business Development Executive
Agrostar – CTC – 2.87 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Deepak Nagar B.Sc Agriculture CPU Agri Advisor
2 Suryakant B.Sc Agriculture CPU Agri Advisor
3 Keshav B.Sc Agriculture CPU Agri Advisor
Jaro Education / Shortlisted Students – CTC – 12.00 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Arti Lokwani MBA CPU Career Development Executive
2 Priya Lakhotia MBA CPU Career Development Executive
3 Aditi Goyal B Tech -CSE CPU Career Development Executive
4 Harshita Singh B Tech -CSE CPU Career Development Executive
GIPL – CTC – Upto -2.40 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Ravi Singh Shekhawat MCA CPU Business Analyst
2 Sweta Yadav – Shortlisted MCA CPU Software Developer
3 Krishan Kant Sharma B Tech- CSE CPU Software Developer
TCS – CTC -3.36 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Shreya Jain B Tech – CSE CPU Assistant System Engineer
Trifid Research Investment Adviser – CTC -2.52 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Akshat Gupta BBA CPU Business Analyst
2 Azim Mallik BBA CPU Business Analyst
3 Chandan Nayak B .Sc CPU Business Analyst
4 Dhruva Balde BBA CPU Business Analyst
5 Ishan Sharma B Tech CPU Business Analyst
6 Dimpy Sachdeva MBA CPU Business Analyst
7 Deepanjali Chhonkar B Tech CPU Business Analyst
8 Goranshi Jain B Tech CPU Business Analyst
9 Kartikay Agarwal B Tech CPU Business Analyst
10 Lokesh Nagar B.Sc CPU Business Analyst
11 Neha Wadhwani B Tech CPU Business Analyst
12 Prerna Agarwal B Tech CPU Business Analyst
13 Parmesh Prajapati B Tech CPU Business Analyst
14 Shreya Jain B Tech CPU Business Analyst
15 Vaishali Bhardwaj BBA CPU Business Analyst
16 Tushar Sam B Tech CPU Business Analyst
17 Upasna Tiwari MBA CPU Business Analyst
Green Genome – CTC -1.44 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Mohammad Shabir B SC – Agri CPU Field Executive
2 Kuldeep Batki B SC – Agri CPU Field Executive
3 Gajendra Nayak B SC – Agri CPU Field Executive
Byju’s Think & Learn Pvt Ltd – CTC – 10.00 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Palkit Badla B Tech – EE CPU Business Development Associate
2 Akash Khandelwal B Tech CSE CPU Business Development Associate
Accenture – CTC – 3.75 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Payal Dev B Tech – EE CPU IT Operation
2 Himanshi Choudhary B Tech CSE CPU IT Operation
Krishna Maruti Limited | Job Location : Ahmedabad
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Mukesh Gurjar Diploma – ME Krishna Maruti Ltd Operating Engineer Trainees
2 Rishabh Diploma – ME Krishna Maruti Ltd Operating Engineer Trainees
3 Vikas Chittora Diploma – ME Krishna Maruti Ltd Operating Engineer Trainees
4 Parshuram Meena Diploma – ME Krishna Maruti Ltd Operating Engineer Trainees
ICICI Bank
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Aradhya Shringi BSc Agriculture CPU Senior Officer
2 KAPLIL ACHARYA BSc Agriculture CPU Senior Officer
3 surendra rathore BSc Agriculture CPU Senior Officer
4 Koshal Kishore Nagar BSc Agriculture CPU Senior Officer
5 Nitu pathak BSc Agriculture CPU Senior Officer
6 Kuldeep batki BSc Agriculture CPU Senior Officer
7 Mahesh Gurjar BSc Agriculture CPU Senior Officer
8 Kapil sharma BSc Agriculture CPU Senior Officer
9 rakesh Rathor BSc Agriculture CPU Senior Officer
Macleods Pharmaceuticals Limited | Off Campus Drive on – 12th March 2019
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Sudhanshu Suman Bais D Pharma CPU TTA
2 Hariom Suman D Pharma CPU TTA
3 Hariram Nagar D Pharma CPU TTA
4 Harsh vardhan Singh Chauhan D Pharma CPU TTA
5 Ankit Kumar Namdev D Pharma CPU TTA
6 Rajendra Nagar D Pharma CPU TTA
7 Akash Gaurav D Pharma CPU TTA
8 Yashwant Nagar D Pharma CPU TTA
Zepcross – CTC – Upto -1.80 LPA, Date – 20th Feb 2019
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Jai Bhutani BCA CPU Assistant Software Developer
2 Hitesh Malav BCA CPU Assistant Software Developer
3 Kunal Shivnani BCA CPU Assistant Software Developer
4 Rana Pratap MCA CPU Assistant Software Developer
5 Anmol Sharma B com CPU BDE
6 Rashi Gautam B Tech – EE CPU Content Writer
7 Himanshi Choudhary B Tech – CSE CPU BDE
8 Nayan Jain BCA CPU Digital Marketing
9 Deepali Gambhir B Tech – CSE MIT CRM
10 Bhupen Sharma B com CPU BDE
11 Rupal Rajawat B com CPU BDE
Infosys BPM – CTC -1.80 LPA, Date – 22nd Feb 2019
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Animesh Gupta MBA CPU Process Associate
2 Heena MBA ICFAI Jr. Accountant
3 Divya Rathore M Com JDB Process Associate
4 Khushboo MSc CPU Process Associate
5 Swapnil Modi MSc JDB Junior Accoutant
Genpact – CTC – Upto -2.50 LPA | Date : 29th Jan 2019
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Rashi Gautam B Tech – EE CPU Process Associate
2 Himanshi Choudhary B Tech – CSE CPU Process Associate
3 Pashmita Saxena B Tech – EE MIT Process Associate
4 Sidharth chaturvedi B Tech – CSE CPU Process Associate
5 Payal Dev B Tech – CSE CPU Process Associate
6 Chandrika B Tech – ME RTU Process Associate
ICICI Prudential – CTC – 2.00 LPA | Date : 23rd Jan 2019
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Nayan Jain BCA CPU Unit Manager
2 Raj Premani B Tech – CE CPU Unit Manager
3 Vaishali Sharma B Tech – EE CPU Unit Manager
4 Rupal Rajawat B Com CPU Unit Manager
5 Anmol B Com CPU Unit Manager
6 Animesh Gupta MBA CPU Unit Manager
7 Rashi Gautam B Tech – EE CPU Unit Manager
8 Himanshi Choudhary B Tech – CSE CPU Unit Manager
9 Anugya Shrivastav B Tech – CSE CPU Unit Manager
10 Himank B Tech – CSE CPU Unit Manager
Frontier Agrotech Private Limited – CTC – 1.60 LPA | Date : 21st Jan 2019
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Hari Babu Patidar B.Sc Agriculture CPU MDO
2 Surendra Kumar Rathor B.Sc Agriculture CPU MDO
3 Ravi Nagar B.Sc Agriculture CPU MDO
4 Yogesh Kumar Meena B.Sc Agriculture CPU MDO
5 Jyoti Kumari B.Sc Agriculture CPU MDO
6 Deepak Kumar Nagar B.Sc Agriculture CPU MDO
7 Sonu Verma B.Sc Agriculture CPU MDO
8 Mahesh Gurjar B.Sc Agriculture CPU MDO
9 Bhuvnesh Gurjar B.Sc Agriculture CPU MDO
10 Kapil Sharma B.Sc Agriculture CPU MDO
11 Gajendra Nayak B.Sc Agriculture CPU MDO
12 Ankit Kumar B.Sc Agriculture CPU MDO
13 Sanjay Kumar B.Sc Agriculture CPU MDO
14 Sandeep Malav B.Sc Agriculture CPU MDO
15 Mohit Raj B.Sc Agriculture CPU MDO
16 Koshal Kishor Nagar B.Sc Agriculture CPU MDO
Collabera Services Private Limited – CTC 2.53 LPA | Date : 17th Jan 2019
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Rashi Gautam B.Tech – EE CPU Technical Recruiter
2 Himanshi Chaudhary B.Tech – CSE CPU Technical Recruiter
TCS – CTC -3.36 LPA 2019
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Harsh Kumar B Tech – CSE CPU – 18 Batch Assistant System Engineer
2 Himanshu Suman B Tech – CSE CPU – 18 Batch Assistant System Engineer
3 Naveen Sharma B Tech – ME CPU – 18 Batch Assistant System Engineer
V Tech Solution India Pvt Ltd – CTC Upto 3.00 LPA | Date : 3rd Dec 2018
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Payal Dev B.Tech – CSE CPU Technical Recruiter
2 Suparna Banarjee B.Tech- ME CPU Business Development Executive
3 Jaya Kaushik B.Tech – EE CPU Technical Recruiter
4 Aaliya Pathan B.Tech – CSE CPU Technical Recruiter
5 Raju Kumar Giri B.Tech – CSE CPU Technical Recruiter
6 Vaishali Sharma B.Tech – EE CPU Technical Recruiter
7 Parth Sharma B.Tech- ME CPU Proposal writing
8 Anugya Shrivastav B.Tech – CSE CPU Technical Recruiter
9 Akshay Tripathi B.Tech – CSE CPU Technical Recruiter
10 Sidharth chaturvedi B.Tech – CSE CPU Technical Recruiter
11 Vaibhav Dadhich B.Tech – CSE CPU Technical Recruiter
12 Pranava Sinha B.Tech – CSE CPU Technical Recruiter
13 Chirag Joshi B.Tech – CSE CPU Business Development Executive
14 Shivaksh sharma B.Tech – CE CPU Business Development Executive
15 Ashish Kumar Jha B.Tech – CSE CPU Business Development Executive
16 Yukti Jain B.Tech – CSE CPU Business Development Executive
17 Pallavi Sharma MBA CPU Technical Recruiter
18 Jai Bhutani BCA CPU Technical Recruiter
19 Himanshi Chaudhary B.Tech – CSE CPU Technical Recruiter
20 Rashi Gautam B.Tech – EE CPU Proposal writing
21 Raj Premani B.Tech – CE CPU Technical Recruiter
Finamigo Consultants Pvt Ltd – CTC Upto 1.80 LPA | Date : 28th Nov 2018
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Anjali Chaturvedi MBA – 2nd Sem CPU Intern – Selected – Stipend – Upto 15k
2 Dhruva Balde MBA – 2nd Sem CPU Intern – Selected – Stipend – Upto 15k
3 Dimpy Sachdeva MBA – 2nd Sem CPU Intern – Selected – Stipend – Upto 15k
4 Disha Kataria MBA – 2nd Sem CPU Intern – Selected – Stipend – Upto 15k
5 Marina Jolly MBA – 2nd Sem CPU Intern – Selected – Stipend – Upto 15k
6 Nitisha Goyal MBA – 2nd Sem CPU Intern – Selected – Stipend – Upto 15k
7 Paridhi Jain MBA – 2nd Sem CPU Intern – Selected – Stipend – Upto 15k
Jaro Education – CTC 12.50 LPA | Date : 20th Nov 2018
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Dhruva Balde MBA – 2nd Sem CPU Intern – Selected – Stipend – 10k
Just Dial Limited – CTC 2.73 LPA | Date : 19th Nov 2018
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Neha Sharma B Tech – EE RTU CIC
2 Rashi Gautam B Tech – EE CPU CIC
3 Himanshi Choudhary B Tech – CSE CPU CIC
4 Deepanshu Soni B Tech _CE CPU CIC
5 Nilesh Tandel B Tech _CE CPU CIC
Accrual Intelligence Manuals Pvt Ltd – 8.60 LPA | Date : 12th Oct 2018
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Anjali Chaturvedi MBA – 2nd Sem CPU Intern – Selected – Stipend – 10k
2 Dimpy Sachdeva MBA – 2nd Sem CPU Intern – Selected – Stipend – 10k
3 Nitisha Goyal MBA – 2nd Sem CPU Intern – Selected – Stipend – 10k
4 Upasana Tiwari MBA – 2nd Sem CPU Intern – Selected – Stipend – 10k
5 Marina Jolly MBA – 2nd Sem CPU Intern – Selected – Stipend – 10k
Research Panel Investment Advisers on 29th of Aug 2018
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 SANDEEP KUMAWAT BTECH- ME CPU Executive Business Affiliates
2 SUNIL SAHU BTECH- ME CPU Executive Business Affiliates
3 NIDA SHERWANI MBA CPU Management Trainee
4 PALLAVI SHARMA MBA CPU Management Trainee
5 DIVESH JAIN DIPLOMA CPU Business Analyst
6 BHVYA SHARMA DIPLOMA CPU Business Analyst
7 RUPAL RAJAWAT BCOM CPU Business Analyst
8 KRITI CHATARADI BCOM CPU Business Analyst
9 GOPESH ATRI BBA CPU Business Analyst
10 HIMANSHI CHOUDHARY BTECH-CSE CPU Executive Business Affiliates
11 PRATIBHA CHOUDHARY BTECH-CSE CPU Executive Business Affiliates
12 PAYAL DEV BTECH-CSE CPU Executive Business Affiliates
13 ANUGYA SHRIVASTAVA BTECH-CSE CPU Executive Business Affiliates
14 HARSHIT KHANDELWAL BTECH-CSE CPU Executive Business Affiliates
15 AKSHAY TRIPATHI BTECH-CSE CPU Executive Business Affiliates
16 PRADEEP CHOUDHARY BTECH- EE CPU Executive Business Affiliates
17 UTKARSH GUPTA BTECH- EE CPU Executive Business Affiliates
18 RASHI GAUTAM BTECH- EE CPU Executive Business Affiliates
19 AKHILESH KUMAR SONI BTECH- EE CPU Executive Business Affiliates
20 VAISHALI Sharma BTECH- EE CPU Executive Business Affiliates
21 VARSHA JAIN BTECH- EE CPU Executive Business Affiliates
22 ARUSHI TYAGI BTECH- EE CPU Executive Business Affiliates
23 DIVYA GUPTA BTECH- EE CPU Executive Business Affiliates
24 DIPTI BHATIYA BTECH- EE CPU Executive Business Affiliates
25 SABIHA ANSARI BTECH- EE CPU Executive Business Affiliates
26 SHRIYANSH SINGH RATHORE Diploma CPU Business Analyst
Techno Manas – 8th March
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Lavesh Bhagtani B Tech – CSE CPU Business Development executive
2 Sakshi Management CPU Business Development executive
IIFL -India Infoline Finance Limited – 12th March
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Deeksha Vijayvargia Management CPU Management Trainee
2 Sakshi Singhal Management CPU Management Trainee
3 Nitesh Agarwal Management CPU Management Trainee
4 Shaul Richards Management CPU Management Trainee
B2B SALES AROW – January 22, 2015
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Tamil Selvan MBA CPU Business Development Executive
INDIAN ARMY – December 2014
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Arpit Vyas B.Tech CPU Lieutenant*
2 Sonu Kumar Chaudhary B.Tech CPU Lieutenant*
3 Rohan Sharma B.Tech CPU Lieutenant*
4 Ankit Guha B.Tech CPU Lieutenant*
5 Vikas Kumar B.Tech CPU Lieutenant*
6 Mridul Jain B.Tech CPU Lieutenant*
Sony India Pvt Ltd (Superwell Services) – 21st Oct 2015
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Mudit Chaturvedi B.Tech CPU Online Technical Support Engineer
2 Lalit Chhabra B.Tech CPU Online Technical Support Engineer
3 Priyanshu Dharwal B.Tech CPU Online Technical Support Engineer
4 Manyu Saini B.Tech CPU Online Technical Support Engineer
5 Timcy Nihalani B.Tech CPU Online Technical Support Engineer
6 Shubham Sharma B.Tech CPU Online Technical Support Engineer
7 Munikesh Kumar B.Tech CPU Online Technical Support Engineer
8 Pakhi Sharma B.Tech CPU Online Technical Support Engineer
9 Amber Om B.Tech CPU Online Technical Support Engineer
Code Xinfosolution – 05th Oct 2015
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Khushboo Vyas B.Tech CPU Business Development Executive
2 Rohan Arora B.Tech CPU Business Development Executive
3 Neha Sukhwal B.Tech CPU Business Development Executive
4 Simran Chundawat MCA CPU MCA Intern
Modello and Car Dekho.Com – 23rd Sep 2015
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Lata B.Tech CPU Telephonic Round Pending
2 Neha Bharti B.Tech CPU Telephonic Round Pending
3 Preetam Singh Kushwaha B.Tech CPU Telephonic Round Pending
4 Akshay Bansal B.Tech CPU Telephonic Round Pending
5 Bhawna Garg B.Tech CPU Telephonic Round Pending
6 Diksha Sharma B.Tech CPU Telephonic Round Pending
7 Ishpreet Kaur BBA CPU Telephonic Round Pending
8 Khushboo Byas B.Tech CPU Telephonic Round Pending
9 Neha Sukhwal B.Tech CPU Telephonic Round Pending
10 Sonu Rajawat B.Tech CPU Telephonic Round Pending
11 Saba Rahi B.Tech CPU Telephonic Round Pending
12 Manisha Yadhuvanshi B.Tech CPU Telephonic Round Pending
13 Prachi Jain B.Tech CPU Telephonic Round Pending
14 Farheen Khan B.Tech CPU Telephonic Round Pending
15 Ashmita Prakash B.Tech CPU Telephonic Round Pending
16 Kartikay Dwivedi B.Tech CPU Selected for Car Dekho.Com
17 Harshit Chandrol B.Tech CPU Selected for Car Dekho.Com
18 Rohan Arora B.Tech CPU Selected for Car Dekho.Com
Success Ladder Technologies – 15th Sep 2015
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Ashish Sharma MCA CPU Software Developer
2 Nishtha Jain MCA CPU Software Developer
3 Harshita Gupta B.Tech CPU Software Developer
4 Kirti Kakkar B.Tech CPU Software Developer
5 Sonu Rajawat B.Tech CPU Software Developer
6 Garima Kejriwal B.Tech CPU Software Developer
7 Vipin Suman B.Tech CPU Software Developer
8 Neha Bharti B.Tech CPU Software Developer
9 Geetanjali Sharma B.Tech CPU Software Developer
10 Simran Chundawat MCA CPU Software Developer
11 Sumit Vijayvargiya MCA CPU Software Developer
12 Tanmay Bhushan B.Tech CPU Software Developer
Guest Housers.Com – 15th Sep 2015
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Surbhi Gupta B.Tech CPU Business Development Manager
2 Pooja Bhardwaj B.tech CPU Business Development Manager
3 Kartikay Dwivedi B.Tech CPU Business Development Manager
4 Amrita Kulshestra B.Tech CPU Business Development Manager
Luminous – September 07, 2015
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Pradeep Nagar B.Tech CPU Area Service Engineer
2 Tahir Khan B.Tech CPU Area Service Engineer
3 Arish B.Tech CPU Area Service Engineer
4 Arun Sharma B.Tech CPU Area Service Engineer
5 Deepanshu Jain B.Tech CPU Area Service Engineer
6 Manyu Saini B.Tech CPU Area Service Engineer
7 Heena Mehra B.Tech CPU Area Service Engineer
8 Saddam Ansari Diploma CPU Service Engineer
9 Ankur Sharma ITI CPU Service Engineer
10 Shehjad Hussain Diploma CPU Service Engineer
11 Madan Singh Chouhan Diploma CPU Service Engineer
12 Dilkhush Regar Diploma CPU Service Engineer
13 Girjeet Singh Rathore Diploma CPU Service Engineer
14 Nooruddin Tajak Diploma CPU Service Engineer
15 Sunil Kumar Prajapat Diploma CPU Service Engineer
16 Sunil Chandel Diploma CPU Service Engineer
17 Vatan Prajapati Diploma CPU Service Engineer
18 Pavan Kumar Diploma CPU Service Engineer
19 Bajrang Lal Sharma Diploma CPU Service Engineer
20 Prakash Chand Yadav Diploma CPU Service Engineer
21 Shubham Pareek Diploma CPU Service Engineer
22 Vikash Sharma Diploma CPU Service Engineer
23 Brij Singh Sisodiya Diploma CPU Service Engineer
24 Jitendra Kumar Nagar Diploma CPU Service Engineer
25 Manoj Singh Rathore Diploma CPU Service Engineer
26 Mahesh Kumar Sharma Diploma CPU Service Engineer
27 Rakesh Prajapati ITI CPU Service Engineer
28 Vikram Singh Gurjar Diploma CPU Service Engineer
29 Arjun Singh Sirohiya Diploma CPU Service Engineer
30 Saif Ali Ansari Diploma CPU Service Engineer
31 Aayush Vaishnav Diploma CPU Service Engineer
32 Hemraj Gochar Diploma CPU Service Engineer
33 Chetan Prakash Gour Diploma CPU Service Engineer
34 Sunny Nama Diploma CPU Service Engineer
35 Hemant kumar Yadav Diploma CPU Service Engineer
36 Deen Dayal Malav Diploma CPU Service Engineer
37 Balveer Singh Diploma CPU Service Engineer
38 Nitin Sharma Diploma CPU Service Engineer
39 Naval Kishore Diploma CPU Service Engineer
40 Shrikesh Meena Diploma CPU Service Engineer
41 Pappu Lal Jat Diploma CPU Service Engineer
42 Vishal Parashar Diploma CPU Service Engineer
43 Kapil Kuldeep Diploma CPU Service Engineer
44 Jitendra Kumar Bairwa Diploma CPU Service Engineer
45 Mukesh Mali Diploma CPU Service Engineer
46 Gaurav Singh Diploma CPU Service Engineer
47 Ramesh Kumar Verma Diploma CPU Service Engineer
48 Sunil Dukiya Diploma CPU Service Engineer
49 Shyam Singh Rathore Diploma CPU Service Engineer
50 Brijesh kumar Kumawat Diploma CPU Service Engineer
51 Madan Lal Diploma CPU Service Engineer
52 Vinay Kumar Tailor Diploma CPU Service Engineer
53 Vishal Pareta Diploma CPU Service Engineer
54 Kundan Gautam Diploma CPU Service Engineer
55 Shahrukh Khan Diploma CPU Service Engineer
56 Devi Lal Gadri Diploma CPU Service Engineer
57 Arvind Nagwani Diploma CPU Service Engineer
58 Sachin Luthra Diploma CPU Service Engineer
59 Kaushalanand Jha Diploma CPU Service Engineer
60 Naeem Khan Diploma CPU Service Engineer
61 Chetan Prajapati Diploma CPU Service Engineer
62 Jakir Khan Diploma CPU Service Engineer
63 Krishan Kumar Vishnoi Diploma CPU Service Engineer
64 Govind Kumawat Diploma CPU Service Engineer
65 Pushpendra Kumar Rajput Diploma CPU Service Engineer
66 Pavan Pareta Diploma CPU Service Engineer
67 Praveen Kumar Meena Diploma CPU Service Engineer
68 Nitin Sharma Diploma CPU Service Engineer
69 Shahrukh Diploma CPU Service Engineer
70 Anand Kumar Diploma CPU Service Engineer
71 Anurag sharma Diploma CPU Service Engineer
CMS Info Systems Pvt Ltd – On – Site
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Mayur Nama MCA CPU N/A
Career Point Info Systems Ltd – On – Site
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Rohit Yogi MCA CPU Business Development Executive
JUBILIANT FOODWORKS – On – Site
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Nitish Kumar Sikdar MBA CPU Marketing
AGRAWAL PACKERS AND MOVERS – On – Site
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Vasudev Jha MBA CPU Claim Incharge
2 Gaurav Khandelwal MBA CPU Claim Incharge
3 Rahul Gupta MBA CPU Claim Incharge
4 Vikas Jain MBA CPU Claim Incharge
MAHINDRA AND MAHINDRA LTD – On – Site
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Raghav Gautam Polytechnic CPU Trainee Engineer
2 Prateek Bansal Polytechnic CPU Trainee Engineer
3 Abbas Ali Polytechnic CPU Trainee Engineer
J SPIDERS – On Site
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Kokeela Kumari MCA CPU N/A
CMC LTD. On-Site
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Yogesh Kumar Nagar MCA CPU Network Administrator
VODAFONE – On-site
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Gaurav Gochar MCA CPU Field Officer-Assistance
TATA MOTORS FINANCE LTD – On-site
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Devendra Singh MCA CPU Branch Development Manager
DEV INFORMATION – On-site
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Shakti Singh MCA CPU Desktop Engineer
RELIABLE FIRST – On-site
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Purtika Kuradia B.Tech CPU HR Executive
MEDUSIND SOLUTIONS – On-site
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Jagdish Mahanand BCA CPU Customer Care Executive-International
DAIKIN AIR CONDITIONING – June 25, 2015
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Devendra Pachauri Diploma CPU Diploma Engineer Trainee
2 Shyam Nagar Diploma CPU Diploma Engineer Trainee
3 Tarun Aggarwal Diploma CPU Diploma Engineer Trainee
4 Manish Gautam Diploma CPU Diploma Engineer Trainee
5 Krishan Kumar Gupta Diploma CPU Diploma Engineer Trainee
6 Ankit Meena Diploma CPU Diploma Engineer Trainee
7 Jitesh Kumar Saini Diploma CPU Diploma Engineer Trainee
8 Prateek Bansal Diploma CPU Diploma Engineer Trainee
9 Sunil Kumar Khandelwal Diploma CPU Diploma Engineer Trainee
ACME TELECOM – June 22, 2015
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Kaushal Nand Jha Diploma CPU PIU Technicians
2 Salman Ali Mansuri Diploma CPU PIU Technicians
3 Harendra Jangid Diploma CPU PIU Technicians
4 Ram Prasad Gadhwal Diploma CPU PIU Technicians
5 Govind Kumawat Diploma CPU PIU Technicians
6 Bhagwan lal Mali Diploma CPU PIU Technicians
7 Ratan lal Dhaker Diploma CPU PIU Technicians
8 Arvind Kumar Patidar Diploma CPU PIU Technicians
9 Manish Goswami Diploma CPU PIU Technicians
10 Ankur Aggarwal Diploma CPU PIU Technicians
11 Pankaj Kapoor Diploma CPU PIU Technicians
12 Rahul Rawat Diploma CPU PIU Technicians
13 Vishnu Kumar Chandoliya Diploma CPU PIU Technicians
14 Farukh Diploma CPU PIU Technicians
15 Shubhkam kumar Dhuliya Diploma CPU PIU Technicians
16 Vijendra Earwal Diploma CPU PIU Technicians
17 Dilkhush Meena Diploma CPU PIU Technicians
18 Sanjay Gurjar Diploma CPU PIU Technicians
19 Ayaaz Khan Diploma CPU PIU Technicians
20 Arjun Mehta Diploma CPU PIU Technicians
21 Narendra kumar Diploma CPU PIU Technicians
22 Hemendra Singh Diploma CPU PIU Technicians
23 Shailendra Prajapati Diploma CPU PIU Technicians
24 Adil Husain Diploma CPU PIU Technicians
25 Abhishek Chouhan Diploma CPU PIU Technicians
26 Ajay Kumar Chittora Diploma CPU PIU Technicians
27 Vinod Kumar Malav Diploma CPU PIU Technicians
28 Mukesh Kumar Chandoliya ITI CPU PIU Technicians
29 Jitendra Morwal Diploma CPU PIU Technicians
30 Vijay Kumar Nama Diploma CPU PIU Technicians
31 Gourav Gautam Diploma CPU PIU Technicians
32 Gaurav Kumar Meena Diploma CPU PIU Technicians
33 Gagan Kumar Ojha Diploma CPU PIU Technicians
34 Nitin Sharma Diploma CPU PIU Technicians
35 Jitendra Kumar Nagar Diploma CPU PIU Technicians
36 Chandra Swaroop Sen Diploma CPU PIU Technicians
37 Shahrukh Ali Diploma CPU PIU Technicians
38 Kundan Gautam Diploma CPU PIU Technicians
39 Vinod Kumar Diploma CPU PIU Technicians
40 Ayush Vaishnav Diploma CPU PIU Technicians
41 Rahul Sarwara Diploma CPU PIU Technicians
42 Deep Singh Diploma CPU PIU Technicians
43 Vishal Jain Diploma CPU PIU Technicians
44 Pawan Bhaber Diploma CPU PIU Technicians
45 Shoaib Diploma CPU PIU Technicians
46 Ravi Tak Diploma CPU PIU Technicians
47 Arif Bag Diploma CPU PIU Technicians
48 Ravi Shankar Chandsi Diploma CPU PIU Technicians
49 Manoj Prajapati Diploma CPU PIU Technicians
50 Suraj Prajapat Diploma CPU PIU Technicians
51 Mahaveer Prasad Teli Diploma CPU PIU Technicians
52 Bajrang Lal Sharma Diploma CPU PIU Technicians
53 Anwar Kathat Diploma CPU PIU Technicians
54 Arun Kumar Sharma Diploma CPU PIU Technicians
55 Laxman Diploma CPU PIU Technicians
56 Ganesh Diploma CPU PIU Technicians
ABS ELECTROPLATERS, MODERN ENGINEERING, BEKAERT INDIA, KEY TOOL SOLUTIONS – June 17, 2015
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Ramprasad Chandoliya Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
2 Shashi Kumar Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
3 Ravi Kumar Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
4 Devkinandan Nagar Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
5 Shashank Rathor Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
6 Santosh Meena Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
7 Anil Kumar Dhaker Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
8 Ghansilal Potter Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
9 Mahesh Carpenter Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
10 Pavan Pareta Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
11 Gorav Carpenter Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
12 Imtiyaz Ali Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
13 Vishal Mewara Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
14 Ajay Nagar Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
15 Krishna Mahaver Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
16 Kaushala Nand Jha Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
17 Shubham Rathor Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
18 Shambhu Lal Sukhwal Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
19 Tarun Kumawat Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
20 Monu Kharol Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
21 Panna Lal Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
22 Gopal Vishnoi Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
23 Anoop Dhaker Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
24 Banwari Lal Sen Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
25 Hitesh Kumawat Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
26 Nitin Jain Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
27 Rakesh Lal Mali Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
28 Shubham Nagar Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
29 Bhagwan Lal Dhakar Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
30 Kuldip Singh Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
31 Ankush Rathor Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
32 Ghanshyam Balodiya Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
33 Arvind Kumar Patidar Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
34 Wasim Mohammad Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
35 Shivraj Meghwal Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
36 Anurag Sharma Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
37 Lalit Malav Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
38 Rohit Kumar Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
39 Pawan Soni Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
40 Sandeep Suwalka Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
41 Pavan Kumar Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
42 Chetan Prakash Prajapati Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
43 Bhagwan Lal Mali Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
44 Gopal Lohar Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
45 Jagmohan Sharma Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
46 Lokesh Meena Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
47 Devendra Kumar Meena Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
48 Udailal Gurjar Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
49 Ashfak Mohammad Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
50 Kamal Kumar Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
51 Rahul Dhaker Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
52 Ashok Gayri Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
53 Bharat Kumar Patidar Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
54 Kapil Kumar Suman Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
55 Suresh Kumar Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
56 Digvijay Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
57 Kamlesh Dhakad Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
58 Amber Lal Rayka Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
59 Narendra Kumar Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
60 Deepak Meena Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
61 Daya Shankar Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
62 Aman Gupta Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
63 Vishal Rathor Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
64 Shambhu Dayal Dhakad Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
65 Dhanraj Sharma Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
66 Mahaveer Prajapat Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
67 Manoj Prajapati Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
68 Arun Sharma Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
69 Roop Singh Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
70 Ishwar Chand Pareta Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
71 Rakesh Verma Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
72 Shubham Maheshwari Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
73 Arvind Kumar Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
74 Dhananjay Kumar Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
75 Salman Ali Mansuri Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
76 Laxman Singh Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
77 Dal Chand Kumawat Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
78 Rajendra Dhaker Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
79 Shubham Prakash Mishra Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
80 Naresh Kumar Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
81 Pawan Bhaber Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
82 Ravi Shankar Chandsi Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
83 Mohsin Ahmad Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
84 Kartik Prajapati Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
85 Kawaldeep Singh Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
86 Shahrukh Ali Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
87 Deepak Panchal Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
88 Akash Sharma Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
89 Chandravati Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
90 Saif Ali Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
91 Dilkhush Meena Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
92 Abbas Ali Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
93 Ankit Meena Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
94 Vishal Nama Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
95 Ayush Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
96 Jatin Singh Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
97 Ashish Kumar Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
98 Ravi Kumar Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
99 Ayaaz Khan Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
100 Gaurav Kumar Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
101 Hemendra Singh Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
102 Rohit Gurjar Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
103 Chandraswaroop Sen Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
104 Gagan Ojha Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
105 Vinod Kumar Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
106 Shadab Khan Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
107 Shashikant Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
108 Nitin Sharma Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
109 Manish Gochar Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
110 Nikhil Suman Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
111 Rajan Kathat Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
112 Shyam Nagar Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
113 Yogesh Mishra Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
114 Sudharshan Prajapati Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
115 Aditya Asharma Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
116 Talib Ali Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
117 Krishna Saraswat Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
118 Shivam Pareta Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
119 Rohit Nagar Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
120 Om Prakash Meena Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
121 Shubham Dhuliya Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
122 Shikhar Vijay Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
123 Ashok Aheer Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
124 Banwari Lal Ahir Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
125 Chetan Prajapati Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
126 Pawan Nagar Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
127 Sanjay Gurjar Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
128 Mahesh Sharma Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
129 Shubham Soni Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
130 Mohd Abrar Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
131 Deepak Vaishnav Diploma CPU Machine Operator & CNC Operator
GOOD THROUGH SOFTWARE SOLUTIONS – May 07, 2015
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Kirti Kakkar B.Tech CPU Digital Marketer
2 Divya Jain B.Tech CPU Digital Marketer
3 Swapnil Dhara B.Tech CPU Digital Marketer
4 Shipra Sharma B.Tech CPU Digital Marketer
5 Ayushi Saxena B.Tech CPU Digital Marketer
6 Shubhendra Mahawar B.Tech CPU Graphics Designer
7 Priya Agarwal B.Tech CPU Web Developer
HCL TALENT CARE – May 05, 2015
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Nidhi Sharma B.Tech CPU Associate Engineer Trainee
2 Vinay Kumawat B.Tech CPU Associate Engineer Trainee
GENPACT – March 28, 2015
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Nidhi Sharma B.Tech CPU Process Associate
2 Meenal Patodi B.Tech CPU Process Associate
3 Shalakha Singh B.Tech CPU Process Associate
4 Shipra Sharma B.Tech CPU Process Associate
5 Manisha Hada B.Tech CPU Process Associate
6 Mahima Vijay B.Tech CPU Process Associate
7 Ashish Sebastian BBA CPU Process Associate
8 Swapnil Sharma B.Tech CPU Process Associate
9 Bhargavi Sharma B.Tech CPU Process Associate
10 Pooja Bharadwaj B.Tech CPU Process Associate
11 Lenin Sharma B.Tech CPU Process Associate
12 Pooja Kumari B.Tech CPU Process Associate
13 Pinky Kumari Pokra B.Tech CPU Process Associate
14 Abhishek Arya B.Com CPU Financial Analyst
15 Pooja Goyal B.Com CPU Financial Analyst
16 Ankit Chandwani B.Tech CPU Process Associate
17 Abhimanyu Singh Hada B.Tech CPU Process Associate
18 Rajat Jaimini BBA CPU Process Associate
19 Apeksha Khandelwal B.Tech CPU Process Associate
20 Akshika Vijay B.Com CPU Financial Analyst
21 Bandheeta Jain BCA CPU Process Associate
COLLABERA – March 28, 2015
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Geetpal Singh MBA CPU Business Development Manager
2 Shreya Dang B.Tech CPU Technical Recruiter
3 Swati Khanooja B.Tech CPU Technical Recruiter
4 Trishna Khanna B.Tech CPU Technical Recruiter
5 Sonal Hatila B.Tech CPU Technical Recruiter
6 Tamil Selvan MBA CPU Talent Acquisition Manager
7 Vaishnavi Rastogi B.Tech CPU Technical Recruiter
8 Abhishek Bhardwaj B.Tech CPU Technical Recruiter
9 Harpreet Kaur Hora MCA CPU Technical Recruiter
E9 SOLUTIONS – March 20, 2015
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Renuka Patidar B.Tech CPU Software Developer
2 Aayushi Gupta B.Tech CPU Software Developer
RELIABLE FIRST (VODAFONE) – March 18, 2015
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Devesh Sharma B.Tech CPU Customer Care Executive-Domestic
2 Nikita Jain B.Tech CPU Customer Care Executive-International
3 Medha Purohit B.Tech CPU Customer Care Executive-International
4 Gaurav Panjwani B.Tech CPU Customer Care Executive-International
5 Tejram Bairwa B.Tech CPU Customer Care Executive-Domestic
6 Jayesh Kahchhal BCA CPU Customer Care Executive-Domestic
7 Indrajeet Singh Hada BCA CPU Customer Care Executive-Domestic
8 Sachin Sharma BCA CPU Customer Care Executive-Domestic
9 Faizan Ali BCA CPU Customer Care Executive-Domestic
10 Bhagwan Soni BCA CPU Customer Care Executive-Domestic
WIPRO – March 14, 2015
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Komal Sharma MCA CPU Project Engineer
2 Deepika Soni MCA CPU Project Engineer
3 Gajendra Kumar Rathore MCA CPU Project Engineer
4 Avni Sorniya MCA CPU Project Engineer
5 Kishan Lal Lohar MCA CPU Project Engineer
6 Aditi Prakash Sharma MCA CPU Project Engineer
7 Karan Sharma MCA CPU Project Engineer
LOGICTRIX – March 13, 2015
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Ankita Chaurasiya MCA CPU Android Developer
2 Annapurna Podar MCA CPU Android Developer
3 Lokesh Kumar MCA CPU Android Developer
Artech – February 24, 2015
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Ritika Singh M.B.A. CPU HR Executive
MAHINDRA FINANCE – February 16, 2015
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Prateek Wadhwa B.B.A. CPU Field Assistance-Sales
2 Aashish Verma BBA CPU Field Assistance-Sales
Collabera
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Priya Lakhotia N/A CPU Technical Recruiter
2 Akshita Tiwari N/A CPU Technical Recruiter
V Tech Solution India Pvt Ltd
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Pallav Mallik N/A CPU Technical Recruiter
2 Shipra Hada N/A CPU Technical Recruiter
Byjus
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Astha Sharma N/A CPU BDA
Capgemini
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Aalliya Pathan B Tech CSE CPU Data Analyst
White Hat Jr
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Ashish Jain N/A CPU Troubleshoot
SpeedLabs
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Karan Lekhwani N/A CPU BDA
Tek System
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Rakshul Raj Kaushik B Tech -CSE CPU Software Developer
Five Splash – Swiggy BPO
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Kunal Mehra N/A CPU CCE
2 Eena N/A CPU CCE
3 Ajay Gupta N/A CPU CCE
4 Himanshu Tekwani N/A CPU CCE
5 Dhruv Sharma N/A CPU CCE
6 Nadir Muheeb N/A CPU CCE
7 Asif N/A CPU CCE
8 Abhishek Hada N/A CPU CCE
9 Tanishk Sharma N/A CPU CCE
10 Rupali Singh N/A CPU CCE
11 Ishika Tiwari N/A CPU CCE
12 Varnita Soral N/A CPU CCE
13 Chiranjeev Suman N/A CPU CCE
14 Shubham Sahni N/A CPU CCE
15 Madhuri Suman N/A CPU CCE
16 Manika Gagneja N/A CPU CCE
17 Mayur Mewara N/A CPU CCE
18 Sakib Hashmi N/A CPU CCE
19 Prateek Jaiswal N/A CPU CCE
20 Anushree Bhadoria N/A CPU CCE
21 Shipra N/A CPU CCE
22 Preeti Suman N/A CPU CCE
23 Neelima Saini N/A CPU CCE
24 Manisha gyan N/A CPU CCE
25 Simerpreet Kaur N/A CPU CCE
26 Ruchi Gaur N/A CPU CCE
E FAARMS
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Vishal Malav B.Sc Agriculture CPU RM
2 Lalit Sharma M.Sc Agriculture CPU RM
3 Mohit Suman M.Sc Agriculture CPU RM
4 Himanshu Sharma M.Sc Agriculture CPU RM
Agrostar- CTC -2.87 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Birbal B.Sc Agriculture CPU Agri Adviser
2 Girdhar Sharma B.Sc Agriculture CPU Agri Adviser
Pinclick Property- CTC -5.16 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Aniket Kapoor MBA CPU Property Advisor
2 Ronak Sharma MBA CPU Property Advisor
Nimbasia Stabilizers- CTC -1.44 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Mithlesh k Jounwal B Tech -ME CPU Plant Incharge
2 Sunil Sahu B Tech -ME CPU Plant Incharge
3 Sandeep Kumawat B Tech -ME CPU Plant Incharge
Vedantu – CTC -4.60 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Vijay Gautam B.Sc CPU Academic Counselor
Byjus Think & Learn Pvt Ltd – CTC – 10.00 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Dhruv Balde MBA CPU BDE
2 Gaurav Sharma B Tech – CSE CPU Business Development Trainee
3 Ashish Jain B.Tech – ME Gurukul Business Development Trainee
Mahindra Tractors- CTC – 2.40 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Bhuvnesh Diploma -ME CPU Operating Engineer Trainee
2 Zubair Diploma -ME CPU Operating Engineer Trainee
Teleperformance- CTC – 3.00 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Eena M.Sc – Chemistry CPU Tech Support Executive
2 Khushi Tiwari BBA CPU Tech Support
Bank Of America – CTC 3.00 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Bhupen Sharma B Com CPU Team Member
2 Kinshuk Soni B Com CPU Team Member
3 Pawan Soni B Com CPU Team Member
4 Yash Patni BBA CPU Team Member
5 Azim Malik BBA CPU Team Member
Kalyani Technoforge Ltd – CTC -2.30 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Nitesh Kumar B Tech – ME CPU Graduate Engineer Trainee
2 Devendra Kumar B Tech – ME CPU Graduate Engineer Trainee
INFOSYS BPM – CTC 1.80 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Divya Jain MBA RTU Process Executive
2 Mansi Maheshwari MBA RTU Process Executive
3 Ashish Nandwana MCA CPU Process Executive
4 Khushi Tiwari BBA CPU Process Executive
5 Nandini Gautam BBA CPU Process Executive
6 Disoja B Com CPU Process Executive
7 Taniya Lalwani BBA CPU Process Executive
8 Tanveer Kohli BBA CPU Process Executive
9 Pawan BBA CPU Process Executive
10 Azim Malik BBA CPU Process Executive
11 Lokesh Nagar B.Sc CPU Process Executive
12 Kinshuk Soni B.Com CPU Process Executive
13 Harshita Sharma B.Sc CPU Process Executive
14 Tanvi B.Sc CPU Process Executive
15 Dimpy MBA CPU Process Executive
16 Himanshi Dandona MBA CPU Process Executive
17 Anjali Chaturvedi MBA CPU Process Executive
18 Yugal Kishor MBA CPU Process Executive
19 Paridhi Jain MBA CPU Process Executive
20 Disha Kataria MBA CPU Process Executive
21 Urvashi Sharma MBA CPU Process Executive
22 Rahul Gautam MBA CPU Process Executive
23 Saqib Khan MBA CPU Process Executive
24 Madhav Sharma MBA RTU Process Executive
25 Arushi MBA RTU Process Executive
26 Sakshi Singh MBA RTU Process Executive
27 Isha B.Sc CPU Process Executive
28 Harshita Kabra B.Sc CPU Process Executive
29 Yash Agarwal B.Sc CPU Process Executive
30 Aditya Kumar B.Sc CPU Process Executive
31 Saloni Shukla BCA CPU Process Executive
32 Ishan BBA MIMT Process Executive
33 Punidhi Jain BBA CPU Process Executive
Teleperformance – 2.50 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Sharmeen Sheikh BCA CPU Tech Support
2 Saloni Shukla BCA CPU Tech Support
3 Harshita Kabra B.Sc CPU Tech Support
4 Punidhi Jain B.Sc CPU Tech Support
5 Nandani Gautam BBA CPU Tech Support
6 Himanshi Dandona MBA CPU Tech Support
Genpact – CTC Upto -2.50 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Urvashi Sharma MBA CPU Process Associate
2 Kinshuk Soni BBA CPU Process Associate
3 Animesh Gupta MBA CPU Process Associate
4 Azim Mallik BBA CPU Process Associate
5 Tanvi Raghuvanshi M.Sc Botany CPU Process Associate
6 Nandani Gautam BBA CPU Banking & Finance Role
7 Khushi Tiwari BBA CPU Process Associate
8 Disha Kataria BBA CPU Process Associate
9 Dimpy Sachdeva MBA CPU PBanking & Finance Role
10 Tanveer Kohli BBA CPU Banking & Finance Role
11 Yash Agarwal B Com CPU Process Associate
12 Adarsh Ranjan Dubey BBA CPU Process Associate
13 Divya jain MBA RTU Process Associate
14 Taniya Lalwani BBA CPU Process Associate
15 Akshat Gupta B.Sc CPU Process Associate
16 Yash Patni B Com CPU Process Associate
17 Nikita Khichi B Com CPU Process Associate
18 Mansi Maheshwari MBA RTU Process Associate
Array Management Consultant – CTC 1.80 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Tavish Sharma BBA CPU HR Executive
2 Krishna Kant Sharma B Tech – CSE CPU HR Executive
3 Dheeraj Jain B Tech – CSE MAIIT HR Executive
4 Dimpy MBA CPU HR Executive
5 Disha Kataria MBA CPU HR Executive
6 Saloni Shukla BCA CPU HR Executive
7 Sonika B Tech Other HR Executive
8 Vaishali BBA Other HR Executive
9 Akshan Yadav B Tech Other HR Executive
10 Nayan Mittal B Tech Other HR Executive
11 Rahul Gautam MBA CPU HR Executive
12 Himanshi Dandona MBA CPU HR Executive
13 Hemant Rathore BCA CPU HR Executive
14 Nikhil Chelani B Tech CPU HR Executive
15 Mansi Vyas BSc CPU HR Executive
16 Himalaya B Tech CPU HR Executive
17 Ishan Sahu B Tech CPU HR Executive
18 Harsh BCA CPU HR Executive
19 Nikhil Agarwal B Tech CPU HR Executive
20 Garima B Tech BKIT HR Executive
21 Falguni Sharma B Tech CPU HR Executive
22 Parth Pathak B Tech GIET HR Executive
23 Prateek BSc CPU HR Executive
24 Kartikay B Tech CPU HR Executive
25 Sonali B Tech CPU HR Executive
26 Amish BSc CPU HR Executive
Educore – CTC Upto 2.40 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Harshita Sharma B.Sc CPU Digital Marketing
2 Divya Jain MBA RTU HR
3 Punidhi Jain B.Sc CPU Digital Marketing
4 Labhali Kumari B.Sc IT CPU Digital Marketing
5 Vaishali BBA CPU HR
Interns – Educore – Stipend – Upto -8k
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Sonika N/A CPU Intern
2 Kumari N/A CPU Intern
3 Archana N/A CPU Intern
4 Himanshi Dandona N/A CPU Intern
5 Paridhi Jain N/A CPU Intern
6 Disha Kataria N/A CPU Intern
7 Partika N/A CPU Intern
8 Nikita Khinchi N/A CPU Intern
9 Isha N/A CPU Intern
10 Misbah Shiekh N/A CPU Intern
11 Sonali N/A CPU Intern
12 Tusha Saxena N/A CPU Intern
13 Garima Punjabi N/A CPU Intern
14 Tanvi N/A CPU Intern
15 Harshita Kabra N/A CPU Intern
Collabera – 2.52 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Saloni Shukla BCA CPU Technical Recruiter
2 Sharmeen Shiekh BCA CPU Technical Recruiter
3 Himalaya * B Tech – ME CPU Technical Recruiter
V Tech Solution India Pvt Ltd – CTC – 2.52 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Misbah Sheikh B.Sc CPU Technical Recruiter
2 Punidhi Jain B.Sc CPU Technical Recruiter
3 Harshita Kabra B.Sc CPU Technical Recruiter
4 Archana Kumari B.Sc CPU Technical Recruiter
5 Saloni Shukla BCA CPU Technical Recruiter
6 Himanshi Dandona MBA CPU Technical Recruiter
7 Goranshi Jain B Tech – CSE CPU Technical Recruiter
8 Sonika Gahlot B.Sc CPU Technical Recruiter
9 Yash Chaturvedi B Tech MIT Technical Recruiter
10 Dheeraj Jain B Tech Maiit Technical Recruiter
EEKI Food- CTC – Upto 2.40 LPA
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Yogesh Suman M.Sc Agronomy CPU Agronimist
2 Prateek Diwakar B.Sc Agriculture CPU Agronimist
Job In Government Sector
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Asharam Banjara M.Sc Agriculture CPU AAO
2 Priyanka Jaangid M.Sc Agriculture CPU AAO
3 Komal Hada B.Sc Agriculture CPU AAO
4 Yuvraj Gurjar B.Sc Agriculture CPU Agri Supervisor
5 Sonu Gurjar B.Sc Agriculture CPU Agri Supervisor
6 Rakesh Banjara B.Sc Agriculture CPU Central Ware House Corporation
Edge Telecom – 30th Dec 2016
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Himanshu Sharma B.Tech CPU Telecom Engineer
2 Ishan Sharma B.Tech CPU Telecom Engineer
3 Soni Ravindra Kumar B.Tech CPU Telecom Engineer
4 Saurabh Agrawal B.Tech CPU Telecom Engineer
5 Omender Sharma B.Tech CPU Telecom Engineer
6 Rajat Kushwah B.Tech CPU Telecom Engineer
7 Vipin Kumar B.Tech CPU Telecom Engineer
8 Shikshanand Jha Diploma CPU Telecom Engineer
9 Sandeep Kumar Diploma CPU Telecom Engineer
10 Prnay Agrawal Diploma CPU Telecom Engineer
11 Raj Shrivastav Diploma CPU Telecom Engineer
12 Achin Garg Diploma CPU Telecom Engineer
13 Shubham Verma Diploma CPU Telecom Engineer
14 Deepak Kumar Mehata Diploma CPU Telecom Engineer
15 Tanmay Jain Diploma CPU Telecom Engineer
16 Akash Nandwana B.Tech CPU Telecom Engineer
17 Rahul Verma B.Tech CPU Telecom Engineer
18 Shailendra Sharma Diploma CPU Telecom Engineer
19 Harsh Pareta Diploma CPU Telecom Engineer
20 Lovesh Jain Diploma CPU Telecom Engineer
Teleperformance – 28th Dec 2016
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Preetam Singh B.Tech CPU Technical Support
2 Honey Somani M.Sc. CPU Technical Support
3 Aditya Dwivedi B.Tech CPU Technical Support
4 Amit Kuntal B.Tech CPU Technical Support
5 Jolly Shringi B.Tech CPU Technical Support
6 Varsha Meena B.Tech CPU Technical Support
7 Rohit Prasad Yadav B.Tech CPU Technical Support
8 Gajendra Meena B.Tech CPU Technical Support
9 Ishan Sharma B.Tech CPU Technical Support
10 Deepak Soni B.Tech CPU Technical Support
11 Utkarsh Sharma B.Tech CPU Technical Support
12 Kushal Porwal B.Tech CPU Technical Support
13 Paridhi Pamnami B.Tech CPU Technical Support
14 Vaibhav Gupta B.Tech CPU Technical Support
15 Rajat Kushwah B.Tech CPU Technical Support
16 Swapnil Mehra B.Tech CPU Technical Support
17 Khushnuma Ansari B.Tech CPU Technical Support
18 Aayushi Ojha B.Tech CPU Technical Support
JSPL – 26th and 27th Dec 2016
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Rashmi Goyal B.Tech CPU N/A
2 Bhawna Bhatia B.Tech CPU N/A
3 Kunal Jain B.Tech CPU N/A
4 Shashank Sharma B.Tech CPU N/A
5 Aashish Kumar Jha B.Tech CPU N/A
6 Ashutosh Khandelwal B.Tech CPU N/A
7 Akash Bisht B.Tech CPU N/A
Just Dial – 25th July 2016
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Prateek Shabani B.Tech CPU Just Dial Ambassador
2 Azhar Khan B.Tech CPU Just Dial Ambassador
3 Saurabh Sharma B.Tech CPU Just Dial Ambassador
4 Shubham Sharma B.Tech CPU Just Dial Ambassador
AU Finance – Off Site
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Prateek Jain MBA CPU Business Development Executive
Motion IIT JEE – Off Site
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Rahul Sharma B.Tech CPU Business Development Executive
I-Connect Solutions – Off Site
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Nitin Suman B.Tech CPU Business Analyst
Pixels
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Vikas Kumar Pandey B.Tech CPU Service Engineer
TCS
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Faraz Khan B.Tech CPU Assistant System Engineer
2 Kirti Kakkar B.Tech CPU Assistant System Engineer
Chambal Sandesh
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Nishant Sharma B.Tech CPU Business Developer
Drive Digital
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Shubhi Soral B.Tech – CSE CPU Digital Marketing Executive
2 Harshita Singh B.Tech – CSE CPU Digital Marketing Executive
Research Panel Investment Advisers | Campus on : 02nd Feb 2018
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Sunny Mtani B.tech – CE CPU Executive Trainee
2 Mitisha Bansal B.Tech – CS CPU Executive Trainee
3 Harshita Singh B.Tech – CS CPU Executive Trainee
4 Shri laxmi BL B.tech- EE CPU Executive Trainee
5 Megha Agrawal B.tech- EE CPU Executive Trainee
6 Juned Hashmi B.Tech – CS CPU Executive Trainee
7 Sanchit Shrivastav Polytechnic – CS CPU Executive Trainee
8 Barkha Daswani M.B.A CPU Management Trainee
9 Divyanshu Vijay M.B.A CPU Management Trainee
10 Asheen Roy M.B.A CPU Management Trainee
11 Ravi Singh M.B.A CPU Management Trainee
12 Shane Richard M.B.A CPU Management Trainee
13 Nitesh Agarwal M.B.A CPU Management Trainee
14 Sarnam Singh Meena M.B.A CPU Management Trainee
15 Zafar Hadi M.B.A CPU Management Trainee
16 Yogesh Saini M.B.A CPU Management Trainee
Times of India Group
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Ashim Roy MBA CPU Relationship Manager
2 Ravi Singh MBA CPU Relationship Manager
Teleperformance – 29th Jan 2018
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Yasha Sharma B.Tech – EE CPU Technical Support
2 Harshita Singh B.Tech – CS CPU Technical Support
3 Rahul Kumar Singh B.Tech – CS CPU Technical Support
4 Ramish Azeem B.Tech – CS CPU Technical Support
5 Diksha Sharma B.Tech – CE CPU Technical Support
6 Garima Bisht B.Tech – EE CPU Technical Support
7 Sakshi Gupta B.Tech – MBA CPU Technical Support
8 Ayushi Mittal B.Tech – EE CPU Technical Support
9 Sakshi Rathor B.Tech – EC CPU Technical Support
Talent Pull – 29th Jan 2018
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Shivraj Singh B Tech – ECE CPU Graduate Telecom Engineer
2 Shubham Shrivastava B Tech – EE CPU Graduate Telecom Engineer
3 Chetan Kumar Rathore B Tech – EE CPU Graduate Telecom Engineer
4 Ayush Soni B Tech – EE CPU Graduate Telecom Engineer
5 Prashant Yadav B Tech – EE CPU Technician
6 Hemant Sharma B Tech – EE CPU Technician
7 Pradhuman Amroliya B Tech – EE CPU Graduate Telecom Engineer
8 Ashish Kapoor B Tech – EE CPU Technician
9 Shubham Malav B Tech – EE CPU Graduate Telecom Engineer
10 Kushal Nawar B Tech – EE CPU Technician
Genpact – 19th Jan 2018
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Ashim Roy MBA CPU Process Associate for Finance profile
2 Manuraj Singh Rajawat MBA CPU Process Associate for Finance profile
3 Vishal Anthony MBA CPU Process Associate for Finance profile
4 Barkha Daswani MBA CPU Process Associate for Finance profile
5 Surbhi Hada MBA CPU Process Associate for Finance profile
6 Shaul Richards MBA CPU Process Associate for Finance profile
7 Nitesh Agarwal MBA CPU Process Associate for Finance profile
8 Sakshi Gupta MBA CPU Process Associate for Finance profile
9 Rahul Kumar B.Tech-CSE CPU Process Associate for Banking profile
10 Harshita Sing B.Tech-CSE CPU Process Associate for Banking profile
11 Yasha Sharma B.Tech-EE CPU Process Associate for Banking profile
Solution Aver Infotech Private Limited – 13th Dec 2017
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Shubhi Soral B.Tech – CSE CPU Android Developer
2 Akash Khandelwal B.Tech – CSE CPU Business Analyst
3 Megha Agarwal B.Tech -EE CPU Business Analyst
Shield Research – 6th Dec 2017
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Khushboo Ashdiya B.Tech CPU Financial Associate
2 Tulya Krishna MBA CPU Financial Associate
3 Shankar Meena B.Tech CPU Financial Associate
4 Rahul Kumar B.Tech CPU Financial Associate
5 Nagar Rajat B.Tech CPU Financial Associate
6 Harshita Singh B.Tech CPU Financial Associate
7 Mitisha Bansal B.Tech CPU Financial Associate
8 Diksha Sharma B.Tech CPU Financial Associate
9 Zafar Hadi MBA CPU Financial Associate
10 Yogesh Saini MBA CPU Financial Associate
11 Khyati Jain MBA CPU Financial Associate
12 Utkarsh Kumar B.Tech CPU Financial Associate
13 Ravi Singh MBA CPU Financial Associate
14 Punit Tiwari B.Tech CPU Financial Associate
15 Danish Ahmed MBA CPU Financial Associate
16 Aditya Sharma B.Tech CPU Financial Associate
17 Shubham Sharma B.Tech CPU Financial Associate
18 Barkha Daswami MBA CPU Financial Associate
19 Nilofer Naaz B.Tech CPU Financial Associate
20 Nitesh Agarwal MBA CPU Financial Associate
HCL Technologies – 3rd Nov 2017
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Divya Chandwani B.Tech – EE CPU Graduate Trainee
2 Shina Khan B.Tech – Civil CPU Graduate Trainee
Just Dial Ltd 25th Sep. 2017
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Ramish Azim B.Tech – CS CPU CIC
2 Parth Gautam MBA – Finance CPU CIC
3 Rahul Kumar Singh B.Tech – CS CPU CIC
4 Lavesh Bhagtani B.Tech – CS CPU CIC
5 Palkit Badala B.Tech – EE CPU CIC
6 Abhishek Chauhan B.Tech – ME CPU CIC
7 Krishna Kumar Singh B.Tech – CS CPU CIC
8 Shubham Jain B.Tech – ME CPU CIC
9 Nitesh Agarwal MBA – Finance CPU CIC
10 Naman Sharma B.Tech – EE CPU CIC
Dollar Advisory & Financial Services Pvt. Ltd. 22nd June 2017
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Arif Mohmmad MBA – Finance CPU Business Analyst
2 Shalakha Singh B.Tech – CS CPU Business Analyst
3 Shalini Sharma B.Tech – CS CPU Business Analyst
4 Vinay Sharma MBA – Finance CPU Business Analyst
5 Gaurav Prajapati B.Tech – EE CPU Business Analyst
6 Yashasvi Pandya MBA – Finance CPU Business Analyst
7 Yogendra Rathore B.Tech – EE CPU Business Analyst
8 Raghav Tiwari B.Tech – CSE CPU Business Analyst
9 Mahima Dhaked B.Tech CPU Business Analyst
10 Akshay Singh Solanki B.Tech – Civil CPU Business Analyst
11 Pradeep Soni Mcom CPU Business Analyst
12 Devendra Sharma B.Tech – ME CPU Business Analyst
13 Ashutosh Khandelwar B.Tech – Civil CPU Business Analyst
Alpha Motorsports – AVSAR Job Fair 2017
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Harshita Chaudhary B.Tech CPU Sales Executive
2 Chetan Kumar Mahur B.Tech CPU Business Development Manager
3 Varun Dhiman B.Tech CPU R&D
4 Vaibhav Sharma B.Tech CPU R&D
5 Tabassum Gauri B.Tech CPU Sales Executive
Livpure – AVSAR Job Fair 2017
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Vikram Swami Poly CPU Service Engineer
2 Pranay Agrawal Poly CPU Service Engineer
3 Rameshwar Dashora Poly CPU Service Engineer
4 Gagandeep Sharma Poly CPU Service Engineer
5 Brijesh Rathore Poly CPU Service Engineer
6 Pankaj Nagar Poly CPU Service Engineer
7 Chayan Bhatnagar Poly CPU Service Engineer
8 Khushboo Koaser Poly CPU Service Engineer
Just Dial – AVSAR Job Fair 2017
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Ayushi Shrivastava B.Tech CPU Just Dial Ambassador
2 Rupal Sharma B.Tech CPU Just Dial Ambassador
3 Lakshay Kapoor B.Tech CPU Just Dial Ambassador
4 Raman Gupta B.Tech CPU Just Dial Ambassador
5 Aakash Sharma MBA CPU Just Dial Ambassador
6 Parth Kumra MBA CPU Just Dial Ambassador
7 Vaibhav Sharma B.Tech CPU Just Dial Ambassador
8 Ayushi Mittal B.Tech CPU Just Dial Ambassador
9 Shikha Singh B.Tech CPU Just Dial Ambassador
10 Shaily Chundawat B.Tech CPU Just Dial Ambassador
11 Subhash Arora B.Tech CPU Just Dial Ambassador
12 Yashasvi Pandya MBA CPU Just Dial Ambassador
13 Pankhuri Payal B.Tech CPU Just Dial Ambassador
14 Mohd Rafiq B.Tech CPU Just Dial Ambassador
15 Anu Kumari B.Tech CPU Just Dial Ambassador
16 Renuka Verma B.Tech CPU Just Dial Ambassador
Genpact – AVSAR Job Fair 2017
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Shaily Chundawat B.Tech CPU Process Associate
2 Supreet Kaur Saluja B.Tech CPU Process Associate
Owebest Technologies – AVSAR Job Fair 2017
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 CHIRAYU SHRIVASTAV B.Tech CPU Android Developer
2 RAHUL KUMAR GUPTA B.Tech CPU PHP Developer
3 Rakesh Sangwan BCA CPU PHP Developer
4 Shaily Chundawat B.Tech CPU PHP Developer
5 Ayushi Shrivastava B.Tech CPU HR Executive
Zolacode IT Solutions – AVSAR Job Fair 2017
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 VINAY BAJAJ MBA CPU Business Development Manager
2 LOKESH NAGAR B.Tech CPU Business Development Manager
3 YASHASVI PANDYA MBA CPU Business Development Manager
4 LAKSHAY KAPOOR B.Tech CPU Business Development Manager
5 SUBHASH ARORA B.Tech CPU Business Development Manager
6 RAHUL PAREEK B.Tech CPU Business Development Manager
7 VIKRAM SWAMI B.Tech CPU Software Researcher
8 ANU KUMARI B.Tech CPU Business Development Manager
9 RAHUL KUMAR GUPTA B.Tech CPU Android Developer
10 ABHISHEK SHARMA MCA CPU PHP Developer
11 RASHMI GOYAL B.Tech CPU Java Developer
12 PREETAM SINGH B.Tech CPU Java Developer
13 ABHINAV B.Tech CPU Java Developer
14 MANISHA SARKAR B.Tech CPU PHP Developer
15 MOHAMMAD RAFIQ B.Tech CPU Java Developer
16 MANISHA JOSHI B.Tech CPU Business Development Manager
17 CHIRAYU SHRIVASTAV B.Tech CPU PHP Developer
18 HIMANSHU YADAV B.Tech CPU Business Development Manager
19 SARANSH MITTAL B.Tech CPU Business Development Manager
Gettech Softwares – AVSAR Job Fair 2017
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Neeraj Sharma B.Tech CPU Android Trainee
2 Ravindra Fagna B.Tech CPU SEO Trainee
3 Aishwariya Jaiman N/A CPU HR Trainee
4 Mujaffar Husen B.Tech CPU Android Trainee
5 Apoorva Jain B.Tech CPU software trainee
6 Shikha Maheshwari B.Tech CPU software trainee
7 Rahul Kumar Gupta B.Tech CPU software trainee
8 Subhah Arora B.Tech CPU Marketing Executive Tainee
9 Lakshay Kapoor B.Tech CPU Marketing Executive Tainee
10 Shaily Chundawat B.Tech CPU Marketing Executive Tainee
11 Chetan Kumar Mahur B.Tech CPU Marketing Executive Tainee
12 Vishnu Sharma B.Tech CPU Marketing Executive Tainee
13 Nitin Chaurasiya B.Tech CPU Marketing Executive Tainee
14 Rupal Sharma B.Tech CPU HR Trainee
ICICI Prudential – 21st March 2017
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Rajat Agarwal B.Tech CPU Financial Service Consultant
2 Ashutosh Khandelwal B.Tech CPU Financial Service Consultant
3 Jaswant Singh Rathore B.Tech CPU Financial Service Consultant
4 Neeraj Sharma B.Tech CPU Financial Service Consultant
5 Kushal Pratap Singh Hada B.Tech CPU Financial Service Consultant
6 Rohit Saxena MBA CPU Financial Service Consultant
7 Akshay Singh Solanki B.Tech CPU Financial Service Consultant
Reliable First – 10th March 2017
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Nitesh Agarwal N/A CPU Customer Service
2 Ummed Sisodiya N/A CPU Customer Service
3 Ginni Viyogi B.tech CPU Customer Service
4 Anjali Ahuja B.tech CPU Customer Service
5 Vijay Kumar Malav B.tech CPU Customer Service
6 Omprakash Suman B.tech CPU Customer Service
7 Yazid Mohammad Usman MBA CPU Customer Service
8 Shaul Richards MBA CPU Customer Service
9 Ashim Roy MBA CPU Customer Service
10 Sunil Vishwakarma B.Tech CPU Customer Service
11 Khinva Singh B.tech CPU Customer Service
12 Nisha Nagar MBA CPU Customer Service
13 Chandraprabha Singh MBA CPU Customer Service
Techno Copacetic – 09th March 2017
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Ayushi Gupta B.Tech CPU Java Developer
2 Manoj Kumar B.Tech CPU N/A
3 Sandeep Kumar B.Tech CPU N/A
4 Suraj Kumar B.Tech CPU Java Developer
5 Ayushi Ojha B.Tech CPU Business Development Associate
6 Amandeep B.Com CPU Business Development Associate
7 Chandan Kumar B.Tech CPU Android Developer
8 Ayushi Vijay B.Tech CPU Java Developer
I Connect Solutions – 08th March 2017
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Praveen Sharma B.tech CPU Remote Tech Sales Officer
2 Himanshu Yadav B.tech CPU Remote Tech Sales Officer
3 Saurabh Sharma B.tech CPU Remote Tech Sales Officer
4 Ginni viyogi B.tech CPU Remote Tech Sales Officer
5 Anjali Ahuja B.tech CPU Remote Tech Sales Officer
6 Shahyad Hussain B.tech CPU Remote Tech Sales Officer
7 Saurabh Agrawal B.tech CPU Remote Tech Sales Officer
8 Ravindra Fagna B.tech CPU Remote Tech Sales Officer
9 Vishal Sawant BBA CPU Remote Tech Sales Officer
10 Fatima B.Com CPU Remote Tech Sales Officer
11 Gopesh BBA CPU Remote Tech Sales Officer
12 Aman BBA CPU Remote Tech Sales Officer
13 Vishal Sahu MBA CPU Remote Tech Sales Officer
14 Khinwa B.tech CPU Remote Tech Sales Officer
15 Chandraprabha MBA CPU Remote Tech Sales Officer
16 Nisha Nagar MBA CPU Remote Tech Sales Officer
17 Fatima B.Com CPU Remote Tech Sales Officer
18 Sukhdeep Kaur BBA CPU Remote Tech Sales Officer
19 Shikha Singh B.tech CPU Remote Tech Sales Officer
20 Divya Jain B.tech CPU Remote Tech Sales Officer
21 Shweta Khandelwal B.tech CPU Remote Tech Sales Officer
SBI Cards – 07th March 2017
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Tarun Vashitha B.Tech CPU Relationship Executive
2 Meenakshi Pankaj B.Tech CPU Relationship Executive
3 Abhishek Gupta M.com CPU Relationship Executive
4 Kiran Sharma M.A CPU Relationship Executive
5 Pawan Kumar Panchal B.Tech CPU Relationship Executive
6 Neelima Modi MBA CPU Relationship Executive
7 Sakshi Gupta MBA CPU Relationship Executive
8 Nikita Gupta MBA CPU Relationship Executive
9 Nisha Nagar MBA CPU Relationship Executive
10 Shalu Bhardwaj MBA CPU Relationship Executive
11 Varsha Singh MBA CPU Relationship Executive
12 Shraddha santoshi MBA CPU Relationship Executive
13 Swati Sahu MBA CPU Relationship Executive
14 Chadra Prabha MBA CPU Relationship Executive
15 Barkha Daswani MBA CPU Relationship Executive
16 Surbhi Hada MBA CPU Relationship Executive
Shaljon Tech – 06th March 2017
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Aditya Sharma B.Tech CPU Telecom Engineer
2 Gourav Kumar Saini B.Tech CPU Telecom Engineer
3 Kushal Gupta B.Tech CPU Telecom Engineer
4 Himanshu Sharma B.Tech CPU Telecom Engineer
Samaarambh – 28th January 2017
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Soni Kumari B.Tech CPU Software Intern
2 Shirin Ansari B.Tech CPU Software Intern
3 Ayushi Garg BCA CPU Software Intern
4 Akash Goel B.Tech CPU Software Intern
Genpact – 28th January 2017
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Shikha Maheshwari B.Tech CPU Process Associate
2 Utkarsh Sharma B.Tech CPU Process Associate
Convergence – 28th January 2017
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Aayushi Ojha MBA CPU Backend Executive
2 Jolly Shringi B.Tech CPU Backend Executive
3 Sourabh Sharma B.Tech CPU Backend Executive
4 Shweta Agrawal B.Tech CPU Backend Executive
5 Shirin Ansari B.Tech CPU Backend Executive
6 Ayushi Garg BCA CPU Backend Executive
7 Shikha Singh B.Tech CPU Backend Executive
8 Paridhi Pamnani B.Tech CPU Backend Executive
9 Priya Gupta B.Tech CPU Backend Executive
10 Anand Sharma B.Tech CPU Backend Executive
11 Kanika Pawar B.Tech CPU Backend Executive
12 Ambresh Dwivedi B.Tech CPU Backend Executive
13 Kratika Saraswat B.Tech CPU Backend Executive
HDFC Bank – 28th January 2017
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Anshul Sharma M.Com CPU Branch Sales Officer
2 Amandeep Singh BBA CPU Branch Sales Officer
3 Rohit Saxena MBA CPU Branch Sales Officer
Just Dial – 21st January 2017
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Manyu Saini B.Tech CPU Just Dial Ambassador
2 Akash Goel B.Tech CPU Just Dial Ambassador
3 Vaibhav Gupta B.Tech CPU Just Dial Ambassador
4 Pooja Tiwari BCA CPU Just Dial Ambassador
5 Hari Om B.Tech CPU Just Dial Ambassador
6 Diksha Yadav B.Tech CPU Just Dial Ambassador
7 Renuka Verma B.Tech CPU Just Dial Ambassador
8 Sunil Malav B.Tech CPU Just Dial Ambassador
9 Ravindra Fagna B.Tech CPU Just Dial Ambassador
10 Shivkant Tiwari B.Tech CPU Just Dial Ambassador
11 Utkarsh Sharma B.Tech CPU Just Dial Ambassador
12 Lokesh Nagar B.Tech CPU Just Dial Ambassador
13 Ambresh Dwivedi B.Tech CPU Just Dial Ambassador
14 Aditya Sharma B.Tech CPU Just Dial Ambassador
Maintec Technologies – 19th January 2017
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Priya Gupta B.Tech CPU Network Analyst
2 Ayushi Garg BCA CPU Network Analyst
3 Daksh Joshi B.Tech CPU Network Analyst
4 Shkha Maheshwari B.Tech CPU Network Analyst
5 Utkarsh Sharma B.Tech CPU Network Analyst
6 Sakshi Malav B.Tech CPU Network Analyst
7 Raja Soni B.Tech CPU Network Analyst
8 Parvez Hafeez B.Tech CPU Network Analyst
Market Magnify – 30th Dec 2016
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Preetam Singh B.Tech CPU Business Development Manager
2 Amit Kuntal B.Tech CPU Business Development Manager
3 Jolly Shringi B.Tech CPU Business Development Manager
4 Nikhila S. Mishra B.Tech CPU Business Development Manager
5 Shreya Dang B.Tech CPU Business Development Manager
6 Rajneet Kaur MA CPU Business Development Manager
7 Chetan Mahur B.Tech CPU Business Development Manager
8 Mohd Ifthkar M.Com CPU Business Development Manager
9 Konica Jain MBA CPU Business Development Manager
10 Shivkant Tiwari B.Tech CPU Business Development Manager
11 Divya Chandwani B.Tech CPU Business Development Manager
12 Anam Khan B.Tech CPU Business Development Manager
13 Deepak Soni B.Tech CPU Business Development Manager
14 Lokesh Nagar B.Tech CPU Business Development Manager
15 Himanshu Sharma B.Tech CPU Business Development Manager
16 Aditya Sharma B.Tech CPU Business Development Manager
17 Altabish Pathan B.Tech CPU Business Development Manager
18 Antima Jain B.Tech CPU Business Development Manager
19 Harshita Singh B.Tech CPU Business Development Manager
Elite Core
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Vipin Suman B.Tech CPU Software Developer
City Web Pages
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Mayur Gupta B.Tech CPU Trainee Engineer
P3 Multi Solutions
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Lata Sen B.Tech CPU Software Developer
Vipra Consultancy
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Kratika Solanki BBA CPU HR Executive
Vakrangee
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Riya Khatri B.Com CPU Admin Executive
Best Price – Walmart
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Rohan Verma MBA CPU Business Development Associate
Reliance Digital
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Akshay Verma MBA CPU Material Manager
Safexpress
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Narottam Jajoo MBA CPU Opeartion Executive
2 Govind Nuwal MBA CPU Opeartion Executive
3 Chetan Choudhary MBA CPU Opeartion Executive
DICT
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Anoop Singh MBA CPU Yard Executive
2 John Paul D Rozario MBA CPU Yard Executive
Scorpion Express Pvt Ltd
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Hariom Suman MBA CPU Sales Executive
2 Dushyant Lodha MBA CPU Sales Executive
3 Achal Singh MBA CPU Sales Executive
DHFL
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Nitin Singh MBA CPU Insurance Manager
Askme.com
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Anupam Kumar Gupta MBA CPU Business Development Analyst
SMC Insurance
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Anshuman MBA CPU Relationship Manager
Qutone Ceramics
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Toshi Barotia MBA CPU HR-Executive
Info Stretch
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Tanmay Bhushan B.Tech CPU Trainee Engineer
2 Mukul Sharma B.Tech CPU Trainee Engineer
Edge Telecom
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Shubham Sharma B.Tech CPU Graduate Trainee Engineer
2 Rahul Sharma B.Tech CPU Graduate Trainee Engineer
3 Pradeep Nagar B.Tech CPU Graduate Trainee Engineer
4 Nitesh Jain B.Tech CPU Graduate Trainee Engineer
5 Mudit Chaturvedi B.Tech CPU Graduate Trainee Engineer
6 Kapil Nama B.Tech CPU Graduate Trainee Engineer
Midas Infra – 10th May 2016
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Ketan Bhojwani B.Tech CPU N/A
2 Ashish Panjwani B.Tech CPU N/A
Innovar Digital – 10th May 2016
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Prachi Jain B.Tech CPU N/A
2 Parul Singh B.Tech CPU N/A
3 Raushan Kumar B.Tech CPU N/A
Bharti Bios – 10th May 2016
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Bharat Bhooshan B.Tech CPU N/A
2 Vinod Kumar Sahu B.Tech CPU N/A
3 Azhar Khan B.Tech CPU N/A
4 Hemant Bhardwaj B.Tech CPU N/A
Wifi Communication – 10th May 2016
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Ravi Kumar B.Tech CPU N/A
2 Artee B.Tech CPU N/A
Videocon Connect – 10th May 2016
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Ayush Bhardwaj B.Tech CPU N/A
2 Sahil Madaan B.Tech CPU N/A
3 Prakash Gaur B.Tech CPU N/A
4 Daksh Joshi B.Tech CPU N/A
5 Chaudhary Nayan Rajvansh B.Tech CPU N/A
Micromax – 10th May 2016
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Prateek Shabani B.Tech CPU N/A
2 Hemant Sharma B.Tech CPU N/A
3 Utkarsh Datta B.Tech CPU N/A
Choice Chemtech – 09th May 2016
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Parveen Kumat Tripathi B.Tech CPU N/A
2 Arpit Chittora B.Tech CPU N/A
3 Manish Rai B.Tech CPU N/A
Genius – 09th May 2016
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Ankur Kumar Sharma B.Tech CPU N/A
2 Surya Prakash B.Tech CPU N/A
3 Pappu Singh Yadav B.Tech CPU N/A
4 Vishal Bansal B.Tech CPU N/A
5 Bhanu Kumar Singhal B.Tech CPU N/A
6 Divya Mistry B.Tech CPU N/A
7 Priyanka Lamba B.Tech CPU N/A
Deltel – 09th May 2016
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Prem Prakash B.Tech CPU N/A
2 Vishal Gautam B.Tech CPU N/A
3 Mohd Daim Khan B.Tech CPU N/A
4 Sahil Madaan B.Tech CPU N/A
Tmen System – 09th May 2016
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Surya Prakash B.Tech CPU N/A
2 Abhishek Singh B.Tech CPU N/A
3 Prachi Vijay B.Tech CPU N/A
4 Kalpna Chitra B.Tech CPU N/A
5 Laksh Goyal B.Tech CPU N/A
6 Sonali Sharma B.Tech CPU N/A
7 Akshay Jain N/A CPU N/A
8 Vaseem Raja B.Tech CPU N/A
9 Kartikay Dwivedi B.Tech CPU N/A
10 Shailja Dadhich B.Tech CPU N/A
11 Prakash Gaur B.Tech CPU N/A
12 Sunil Vishvakarma B.Tech CPU N/A
13 Kartik Agarwal B.Tech CPU N/A
14 Ankush Rathore B.Tech CPU N/A
15 Ankur Dadhich B.Tech CPU N/A
16 Tushar Titra B.Tech CPU N/A
17 Himanshu Gupta B.Tech CPU N/A
18 Akshay Chaudhary B.Tech CPU N/A
19 Anjali Maheshwari N/A CPU N/A
20 Priya jain B.Tech CPU N/A
21 Shubhangi Dixit B.Tech CPU N/A
22 Raushan Kumar B.Tech CPU N/A
23 Shalabh Gangwar B.Tech CPU N/A
24 Shamfat Ali Ansari MCA CPU N/A
British Telecom – 09th May 2016
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Kunal Kohli B.Tech CPU N/A
2 Sanjeev Kumar B.Sc CPU N/A
3 Prashant B.Tech CPU N/A
4 Prateek Goyal MCA CPU N/A
5 Md. Shadab Khan B.Tech CPU N/A
6 Parul Vaidh B.Tech CPU N/A
7 Vipul Khandelwal B.Tech CPU N/A
8 Parul Singh B.Tech CPU N/A
9 Krati Srivastva B.Tech CPU N/A
10 Devendra Tripati B.Tech CPU N/A
HCL & Maintec – 09th May 2016
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Khushbu Vyas B.Tech CPU N/A
2 Irene Abreo B.Tech CPU N/A
3 Garima Kumari B.Tech CPU N/A
4 Nishtha Jain MCA CPU N/A
5 Aqsa Javed Hashmi B.Tech CPU N/A
6 Parvindar Kaur B.Tech CPU N/A
7 Manisha Yashwantani B.Tech CPU N/A
8 Sahil Madaan B.Tech CPU N/A
9 Trisha Jain B.Tech CPU N/A
10 Silky Pahilajwani B.Tech CPU N/A
11 Shiva Gurjar B.Tech CPU N/A
12 Swastik Saraf B.Tech CPU N/A
13 Vishal Chaturvedi B.Tech CPU N/A
Livpure – 25th April 2016
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Anil Gautam Diploma CPU Service Engineer
2 Deepak Malan Diploma CPU Service Engineer
3 Alok Kumar Diploma CPU Service Engineer
4 Shoaib Ali Diploma CPU Service Engineer
5 Deepender Sharma Diploma CPU Service Engineer
6 Mohd Sakib Diploma CPU Service Engineer
7 Vinod Kumar ITI CPU Service Engineer
8 Uttam Komal ITI CPU Service Engineer
9 Nandlal Aheer ITI CPU Service Engineer
10 Jivanram Sen ITI CPU Service Engineer
11 Satyaveer Aheer ITI CPU Service Engineer
12 Dinesh Prajapat Diploma CPU Service Engineer
13 Vijendra Singh Diploma CPU Service Engineer
14 Sandeep Sharma Diploma CPU Service Engineer
15 Manish Gautam Diploma CPU Service Engineer
16 Laxman Kathat Diploma CPU Service Engineer
17 Kuldeep Sahu Diploma CPU Service Engineer
18 Bhairulal Gurjar Diploma CPU Service Engineer
19 Ashfak Mohd Diploma CPU Service Engineer
20 Adil Hussain Diploma CPU Service Engineer
Tech Mahindra – 21st April 2016
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Mukul Dev Diploma CPU Technical Associate
2 Ishaan Ali Diploma CPU Technical Associate
3 Vikas KC BCA CPU Technical Associate
Mansa Infotech – 10th March 2016
S. No. Candidate Name Course College Designation
1 Ganesh Vishwakarma B.Tech CPU